Projekt Gimnazjalny

Na mocy Rozporządzenia MEN uczniowie klas gimnazjalnych mają obowiązek udziału w realizacji projektu gimnazjalnego, który został zdefiniowany jako zespołowe, planowe działanie uczniów, mające na celu rozwiązanie konkretnego problemu, z zastosowaniem różnorodnych metod.


1 maja 2016 roku klasa druga gimnazjum wystawiła w kościele pod wezwaniem Św. Maksymiliana Kolbe w Głojscach projekt gimnazjalny zatytułowany ,,Pasja oczami Marii Magdaleny’’. Przygotowania trwały  4 miesiące. Nad całością czuwała p. Monika Drajewicz – wychowawca klasy 2 gimnazjum. Zbieranie materiałów, przydzielanie ról i tworzenie dekoracji pochłonęło wszystkich bez reszty.

I w końcu nadeszła ta upragniona chwila - wystawienie sztuki. Na uroczystość przybyli wierni z parafii oraz zaproszeni goście.
Celem projektu, oprócz przeżyć duchowych, był również szczytny cel - pomoc dla chorej Hani. W czasie trwania sztuki widzowie mogli śledzić sceny z Męki Pańskiej, w tak ważnym dla chrześcijan roku Miłosierdzia. Projekt poprzedziła przemowa ks. J. Kuniora, który mówił o niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi i potrzebie wypracowania w sobie wyobraźni miłosierdzia, do czego kiedyś tak gorąco zachęcał Jan Paweł II.

Galeria zdjęć

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej..

Możesz zablokować pliki cookies w ustawieniach przeglądarki