I Gminny Obcojęzyczny Konkurs Ortograficzny

25 kwietnia w ZSP w Równem odbył się I Gminnym Konkurs Ortograficzny. Organizatorami i gospodarzami językowych zmagań były tamtejsze nauczycielki języków obcych: p. Justyna Walczak i Beata Bek. Nasze Gimnazjum „wystawiło” silną reprezentację – piątkę uczniów klasy II: Julię Woźniak, Laurę Woźniak, Sebastiana Dubiela, Szymona Gaca i Kacpra Murzańskiego.

Na miejsce przybyliśmy pierwsi, zajęliśmy wskazane miejsca i w oczekiwaniu na pozostałą ponad trzydziestkę konkursowiczów z całej gminy nikomu nawet nie przyszło do głowy, żeby na prędce powtarzać słówka angielskie, nie mówiąc już o niemieckich. Nasi uczniowie, niczym konkursowi weterani, zdawało się, doskonale wiedzieli, że o zwycięstwie decyduje nie tylko solidna praca – i to nie w ostatniej chwili – ale i relaks tuż przed rywalizacją. Tradycyjna już w tej klasie karciana rozrywka przyniosła fantastyczny efekt.

W konkursie, który składał się z dwóch części: półgodzinnego testu z języka angielskiego i półgodzinnego testu z języka niemieckiego, aż trójka naszych uczniów stanęła na podium. Miejsce II przypadło Laurze Woźniak i Szymonowi Gacowi, a miejsce III – Kacprowi Murzańskiemu.

Obaj Panowie otrzymali atrakcyjne materiały do nauki języka… niemieckiego ;-), a Laura – pudło fiszek do nauki angielskich słówek. Gratulujemy i pękamy z dumy!

Za rok znów jedziemy na konkurs!

Fot. Beata Bek, ZSP w Równem

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej..

Możesz zablokować pliki cookies w ustawieniach przeglądarki