Powołanie Szkolnego Koła Caritas

 

Od kilku lat MEN nadaje hasła kolejnym latom szkolnym, zwracając uwagę na kwestie, które w danym roku powinny być priorytetem. Podczas ogólnopolskiej inauguracji roku szkolnego minister edukacji Anna Zalewska poinformowała, że rozpoczynający się rok szkolny będzie rokiem wolontariatu. Jak podkreśliła wówczas pani minister „Człowiek musi żyć też dla drugiego człowieka, dla wspólnot, w których funkcjonuje” i dodała, że „Chodzi o to, żeby dzieci 
i młodzież przyzwyczajać, że żyją w społeczeństwie”
.

Pamiętając, że naszym patronem jest Jan Paweł II, który nieustannie przypominał, tym którzy go słuchali, że trzeba troszczyć się o drugiego człowieka, bowiem "Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością”, postanowiliśmy powołać w naszej szkole Szklone Koło Caritas. Pragniemy, aby młodzież włączała się w tę piękną służbę drugiemu człowiekowi.

17 października 2016 r. ks. Stanisław Słowik, Dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, w odpowiedzi na pismo Pani Dyrektor Iwony Janas, oficjalnie powołał w Gimnazjum w Głojscach Szklone Koło Caritas.


 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej..

Możesz zablokować pliki cookies w ustawieniach przeglądarki