Uroczyste pasowanie na gimnazjalistów

27 października 2016 r. uczniowie klasy  pierwszej zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. Jak co roku, uroczystość miała radosny charakter.

Zanim nastąpiło ślubowanie, pierwszoklasiści, ku uciesze licznie zgromadzonej publiczności, musieli wykazać się wiedzą i różnymi niezwykle przydatnymi umiejętnościami. Okazało się bowiem, że w ramach drobnej pomyłki przy składaniu podań, trafili nie do gimnazjum, ale do wojska i to na dodatek do artylerii. I tak, niczym filmowi Czterej pancerni, zostali bardzo dokładnie przebadani i przeegzaminowani w wielu niezbędnych w wojsku dziedzinach. Oczywiście na początek odbył się test sprawnościowy, po nim, już w nowych mundurach, rekruci poddani zostali próbie śpiewu i tańca. Następnie musieli ugotować smaczny posiłek, by ze zdwojoną energią przystąpić do strzelania rzutkami do tarczy i popisów prowadzenia czołgu na baterie.

Pierwszoklasiści test przeszli gładko i udowodnili, że są zespołem ludzi wspierających się wzajemnie oraz potrafiących cieszyć się ze wspólnych sukcesów, dlatego na koniec otrzymali materiał na swój własny czołg, który sami musieli zbudować. Rezultat przeszedł oczekiwania i pojazd został nagrodzony gromkimi brawami.

Na koniec świeżo upieczeni gimnazjaliści złożyli ślubowanie a Pani Dyrektor wręczyła im na pamiątkę drobne prezenty.

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej..

Możesz zablokować pliki cookies w ustawieniach przeglądarki