WIELKOPOSTNY DAR SERCA

Wielki Post to czas, w którym ludzie wiary w szczególny sposób kierują wzrok na potrzeby drugiego człowieka, ponieważ to właśnie w chorych, samotnych i potrzebujących można odnaleźć cierpiącego Chrystusa.
Ważne jest zatem, aby młodzi ludzie umieli dostrzegać potrzeby innych i nie przechodzili obok nich obojętnie, bo tylko wtedy kształtują w sobie prawdziwe człowieczeństwo, a świat wokół nich nabiera jaśniejszych kolorów.

Uczniowie z klasy trzeciej naszego gimnazjum, pod kierunkiem pani Moniki Drajewicz, wykazali się niezwykle piękną inicjatywą, która dowodzi, że są ludźmi wielkiej wiary, przygotowali bowiem przedstawienie „Pasja oczami św. Marii Magdaleny” i zaprezentowali je w kościołach: w Głojscach i w Dukli.
Ich celem było wzbudzenie głębokich przeżyć religijnych, jak również zebranie datków na pomoc finansową dla osób potrzebujących z ich środowiska.

Wszystkim, którzy zarówno zaangażowali się w prace nad przedstawieniem, jak i otworzyli swoje serca i wspomogli finansowo te jakże szczytne cele, pragniemy gorąco podziękować i dedykować im słowa naszego Wielkiego Patrona Jana Pawła II:
Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.
/A.K/

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej..

Możesz zablokować pliki cookies w ustawieniach przeglądarki